تیک اسمارت

آرامش خاطر با قفل‌های هوشمند

تا به حال برای شما پیش آمده که از خانه خارج شده و این فکر که درهای خانه‌ی خود را قفل کرده‌اید، شما را آزار داده است؟ برای خیلی از افراد این مشکل وجود آمده و هنوز هم به وجود می‌آید. پیشرفت تکنولوژی به ما این امکان را داده است تا از مزیت خانه‌های هوشمند استفاده کنیم. یکی از این مزیت‌ها، استفاده از قفل‌های هوشمند (Smart Lock) است. این قفل‌ها با اتصال به اینترنت و گوشی شما وضعیت را اطلاع رسانی می‌کنند. بدین ترتیب دیگر هیچ‌گاه بین قفل کردن یا نکردن در شک نخواهید کرد. امکانات دیگری نیز بر روی این فقل‌های هوشمند تعبیه شده‌است. در زیر به معرفی چندتا از بهترین این فقل‌ها برای خرید و استفاده می‌پردازیم.

فقل هوشمند Nest x Yale

فقل هوشمند شرکت Nest یکی از بهترین فقل‌های هوشمند موجود در بازار است. فقل به راحتی بر روی هر دری نصب می‌شود و همراه با آن یک صفحه کلید نیز وجود دارد. فقل به اینترنت متصل شده و با استفاده از اپلیکیشن مخصوص آن بر روی گوشی هوشمند می‌تواند از امکانات و مزایای آن بهره‌مند شد. قفل مجهز به صفحه کلید است بنابراین به جای استفاده از کلید برای باز کردن درب، می‌توان از کد یا پسوورد استفاده کرد. همچنین یک دکمه‌ی مخصوص برای فقل کردن نیز تعبیه شده تا کار را راحت کند. با استفاده از اپلیکیشن نیز می‌توان درب را قفل یا باز کرده و همچنین می‌توان زمان‌هایی را برای فقل کردن درب به طور خودکار تعیین کرد. ابعاد از قفل ۲٫۵۹*۴٫۵۹*۰٫۰۸ اینچ است و در رنگ‌های مختلف نیز موجود است. تنها ایراد فقل شرکت Nest قیمت بالای آن است. این فقل در حدود ۲۸۰ دلار قیمت دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

قفل هوشمند Schlage Sense

این فقل هوشمند نیز مطابق مدل قبلی تمامی ویژگی‌های یک قفل مناسب را دارد. صفحه کلید تعبیه شده در آن می‌تواند برای باز کردن و یا قفل کردن در بدون نیاز به کلید استفاده شود. قفل به دو قسمت بیرونی به ابعاد ۱*۵*۳ و قسمت درونی ۲*۸*۳ اینچ تقسیم می‌شود. در قسمت داخلی درب نیز یک زائده برای قفل و باز کردن در به صورت مجزا قرار داده شده‌است. بر خلاف مدل شرکت Nest این قفل سنگین‌تر و بزرگ‌تر است اما قیمت آن حدود ۱۰۰ دلار ارزان‌تر است. علاوه بر وای‌فای، با استفاده از بلوتوث نیز می‌توان به قفل متصل شد. امکانات زیاد دیگری درون اپلیکیشن مخصوص آن تعبیه شده‌است. از جمله‌ی این امکانات می‌توان تعیین کد ورودی مخصوص برای مهمانان اشاره کرد. علاوه بر این‌ها قفل می‌تواند به دستیار صوتی گوگل، آمازون الکسا و دستیار اپل متصل شود و با استفاده از این پلتفرم‌ها می‌توان قفل را کنترل کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

قفل هوشمند August

یکی از بهترین قفل‌های موجود در بازار قفل هوشمند August است. شکل ظاهری آن باعث شده تا بین کاربران تبدیل به یکی از محبوب‌ترین برند‌های موجود در این صنعت شود. شکل این قفل همانند قفل‌های معمولی است بنابراین از لحاظ ظاهر تفاوتی با قفل عادی نمی‌کند. با استفاده از اپلیکیشن آن به راحتی می‌توان از راه دور و با استفاده از گوشی، درب را چک کرده و آن را قفل یا باز کرد. علاوه بر اینها قفل به طور خودکار می‌تواند در فواصل کمتر از ده متر با شناسایی گوشی شما، درب را به روی شما باز کرده و دیگر لازم نیست دنبال کلید بگردید. تمام این امکانات و پشتیبانی این قفل از پلتفرم‌های کنترل خانه‌های هوشمند، August را تبدیل به یکی از مطمئن‌ترین قفل‌های هوشمند کرده‌است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

قفل هوشمند Kwikset Obsidian

بر خلاف قفل‌های قبلی این قفل هوشمند جایی برای استفاده از کلید ندارد. بدین ترتیب با نصب این سیستم بر روی درب خود، دیگر نمی‌توانید از کلید معمولی برای باز کردن در استفاده کنید. ظاهر آن نیز نسبت به سایر مدل‌ها شیک‌تر است. صفحه نمایش تمام لمسی آن جلوه‌ی زیبایی به قفل و به درب خانه‌ی شما می‌دهد که تا ۱۶ کد مختلف را نیز می‌توان برای افراد مختلف به حافظه‌ی آن اختصاص داد. همچنین استفاده از الگورتیم اعداد بهم ریخته باعث می‌شود تا رمز و پسوورد شما امن‌تر باشد و نتوان از آن سواستفاده کرد. قیمت این قفل هوشمند در حدود ۲۱۰ دلار است.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید