تیک اسمارت

تخته چوب هوشمند

نمایشگاه کالاهای مصرفی دیجیتال یا CES از ۸ ژانویه آغاز به کار کرده‌است. در طول روز اول نمایشگاه، از دستاورد‌ها و نوآوری‌های بسیار زیادی رونمایی شد اما شاید یکی از جالب‌ترین آنها یک تخته چوب هوشمند باشد.

پنل چوبی هوشمند Mui یک نمایشگر هوشمند به همراه قابلیت فرمان‌برداری از فرمان‌های صوتی است. Mui یک استارتاپ تازه است که توسط شتاب‌دهنده‌ی مشهور KickStarter حمایت شده است و توانسته تاکنون مبلغی پیش از ۱۰۰ هزار دلار جمع‌آوری کند.

این پنل چوبی زمانی که خاموش است همانند یک تخته‌ی چوبی خوش‌تراش به نظر می‌رسد و زمانی که روشن است، LED های کوچکی سطح تخته چوب را روشن می‌کنند که باعث می‌شود اطلاعات نمایش داده شود. از آنجایی که LEDها در زیر سطح نازک چوب پنهان شده‌اند، در زمانی که پنل خاموش است، همانند یک تخته چوب دیده می‌شود.  این پنل به شما اطلاعاتی نظیر دمای اتاق، دمای هوای بیرون، اخبار و … را نمایش می‌دهد. علاوه بر اینها، پنل چوبی Mui می‌توان فرمان‌های صوتی را دریافت کرده و مثلا به پخش موزیک یا … بپردازد.

“طراحی آرام‌بخش” عنوانی است که خود Mui به پنل چوبی هوشمند خود داده است. این پنل در دو رنگ تیره و روشن قابل خرید است و سطح بیرونی آن نیز حساس به لمس می‌باشد. این تخته چوب مجهز به بلوتوث و وای‌فای داخلی است تا قابلیت اتصال به اینترنت و سایر لوازم هوشمند خانه را داشته باشد. این پنل هنوز با تمامی وسایل و سیستم‌های هوشمند خانه‌ها سازگار نیست اما با برخی از برند‌های این بازار مانند Nest، Google، Philips Hue و … می‌تواند کار کند.

آنچه که در نمایشگاه CES امسال رونمایی شده، هنوز نسخه‌ی اولیه‌ای است که Mui طراحی کرده است. به گفته‌ی سازنده‌ی این وسیله یعنی کاز اوکی (Kaz Oki)،  آنچه که او طراحی کرده برای یادآوری زیبایی طبیعت در زندگی دیجیتال امروزه‌ی انسان‌ها است. قابل توجه است که نام Mui در زبان ژاپنی به سکوت است.

1 نظر

ما را دنبال کنید