تیک اسمارت

معرفی بازی Ace Combat 7 Skies Unknown

مجموعه بازی Ace Combat یکی از بهترین مجموعه بازی‌هایی است که در سبک اکشن اول شخص و هواپیمایی در حال حاضر وجود دارد. بازی‌های زیاد دیگری در این سبک بوده‌اند اما Ace Combat همواره یکی از بهترین‌ها بوده‌اند. هفتمین بازی از این مجموعه با نام آسمان‌‌های ناشناخته (Skies Unknown) در تاریخ ۱۸ ژانویه برای تمامی پلتفرم‌ها به بازار آمد.

داستان بازی

داستان این بازی همانند نسخه‌های قبل در دنیایی تخیلی می‌گذرد. اتفاقات این بازی در ادامه‌ی دو بازی چهارم و پنجم از همین مجموعه اتفاق می‌افتد.  Avril Mead یک مکانیک است که در منطقه‌ای دورافتاده با جتی که خودش از خرابه‌ها و قطعات دورریخته شده تعمیر کرده، گاهی پرواز می‌کند. در طول یکی از این پرواز‌ها در بین دو جبهه‌ی جنگ بین Osean Erusean گیر کرده و به دلیل پرواز در منطقه‌ی ممنوعه و عدم داشتن مجوز پرواز دستگیر و بازداشت می‌شود. برای گذراندن محکومیت خود، Avril به اردوگاه کار اجباری پایگاه هوایی ۴۴۴ فرستاده می‌شود.

در طول محکومیتش Avril با خلبانی سابق جنگی به نام Trigger آشنا می‌شود. Trigger به دلیل دست داشتن در یک عملیات نجات و کشته‌شدن اتفاقی فردی در بازداشت به سر می‌برد اما به دلیل اثبات مجدد خود می‌تواند رضایت فرماندهان را جلب کرده و دوباره به فعالیت خلبانی بازگردد. داستان بازی سپس پیش رفته و حوادث و اتفاقات گوناگی در آن رخ می‌دهد.

گرافیک و جزییات

همانند بازی‌ها در سبک رالی یا مسابقه‌ای ( Need For Speed یا Forza) جزییات زیادی به گرافیک بازی و جزییات آن پرداخته شده‌است. آب و هوای مختلف به زیبایی به تصویر کشیده‌ شده‌است. طراحی ابرها به خصوص بسیار دقیق و زیبا است. جزییات هواپیماها، موشک‌ها، چهره‌ها و داخل کابین به خوبی طراحی شده‌است. قطرات آبی که در هنگام پرواز به شیشه‌های هواپیما برخورد می‌کند، یکی از بهترین صحنه‌های بازی را برای بازیکن رقم خواهد زد. در کنار تمامی جزییات باید مراقب طوفان‌ها نیز بود. در نسخه های قبلی طوفان و رعد و برق به هواپیما آسیب نمی‌زد اما در این نسخه اگر با هواپیما به درون توده‌ی ابری هجوم ببرید ممکن است هیچ‌گاه زنده از آن خارج نشوید.

حالت مولتی‌پلیر یا چندنفره

حالت مولتی‌پلیر و آنلاین بازی Ace Combat 7 می‌تواند برای گذران وقت مناسب باشد. در کل نمره‌ی قبولی به این بخش داده می‌شود اما مشکلاتی نیز در این حالت وجود دارد. ۶ نقشه و مپ مختلف برای حالت چندنفره طراحی شده‌است که مشابه همان مکان‌هایی است که بازیکن در حالت تک‌نفره با آنها مواجه است. دو حالت در مود مولتی‌پلیر وجود دارد. یک حالت Deathmatch است که دوستداران بازی‌های آنلاین با آن کاملا آشنا هستند و در آن بازیکنان در دو تیم مختلف روبروی هم قرار می‌گیرند.  

حالت دیگر Battle Royale است که کمی با بازی‌های دیگر متفاوت است اما هدف کلی زنده ماندن به عنوان آخرین نفر است.

حالت تک‌‌‌نفره

حالت تک‌نفره‌ی Ace Combat همواره علاقه‌مندان را به خود جذب کرده‌است. داستان بازی و ماموریت‌های جذابی که در وسایل مختلف هوایی باید آنها را دنبال کرد. Skies Unknown هم داستان زیبایی را با گرافیک و جزییات زیاد ترکیب کرده اما مشکل‌ اساسی عدم توجه به هوش مصنوعی در این بازی است. تقریبا می‌توان گفت که هیچ بهره‌ای از هوش مصنوعی در بازی برده نشده‌است. در تمامی مراحل بازیکن به همراه تعداد زیادی هواپیمای خودی از فرودگاه پرواز می‌کند اما در هیچ‌کدام از مراحل کمکی از جانب هواپیماهای خودی دریافت نمی‌شود.

در هر مرحله خود بازیکن مجبور است با تعداد بالای هواپیماهای دشمن یا سایر اهداف مبارزه کند و خبری از یاران خودی نیست. این مشکل در بازی قبلی این مجموعه یعنی Ace Combat 6 نیز وجود داشت اما در آن بازی توانایی تماس و درخواست پشتیبانی فراهم بود. چیزی که در این نسخه وجود ندارد.

ایراد دیگری که می‌توان به Ace Combat 7 گرفت، عدم خلاقیت و تکراری شدن مرحله‌های آن است. داستان از پیچیدگی و جذابیت لازم برخوردار است اما خلاقیت در آن کم است. اکثر مراحل مشابه هم هستند و از آنجایی که کمکی نیز دریافت نمی‌شود ممکن است بازیکن خسته و بی‌حوصله شود.

هنوز جزییات زیادی از بازی مشخص نشده‌است. نزدیک به یک هفته از پخش بازی گذشته و شاید هنوز بسیاری نتوانسته‌اند که این بازی را انجام دهند. علاقه‌مندان به بازی‌های هوایی و هواپیمایی می‌توانند از جزییات دقیق بازی لذت ببرند اما مشکلاتی که در گیم‌پلی یا حالت مولتی‌پلیر آن وجود دارد، قابل چشم‌پوشی نیستند.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید