تیک اسمارت

۹ مشکلی که می‌توان آن را با خانه‌های هوشمند برطرف کرد!

خانه‌ی هوشمند با وسایل هوشمند تعریف می‌شود. وسایلی که به اینترنت متصل هستند و توسط گوشی یا دستگاه‌هایی مانند Google Home کنترل می‌شوند. استفاده از این وسایل می‌تواند زندگی را راحت‌تر کند و مشکلات کوچکی را برطرف کند که شاید کسی متوجه آن نشود اما اکثر افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. در متن زیر سعی می‌کنیم تا  ۹مشکلی که با استفاده از خانه‌ی هوشمند حل می‌شوند، را به طور اختصار بیان کنیم.

دیگر در خانه‌ فریاد نزنید

حتما تا به حال در خانه‌ مادر یا پدر، شما را صدا زده‌اند و شما صدای آنها را نشنیده‌اید. هنگامی که غذا آماده است و خانم خانه جمع را صدا می‌زند اما کسی صدای وی را نمی‌شنود. هنگامی که در اتاق خود مشغول به گوش کردن موزیک هستید و صدای افراد بیرون از اتاق را نمی‌شنوید. این مشکلات کوچک اما آزاردهنده است و می‌تواند موجب بروز مشکلاتی شود. استفاده از وسایل هوشمندی مانند Echo یا Google Home می‌تواند به راحتی این مشکل را برطرف کند. هم گوگل و هم آمازون هر دو مجهز به سیستمی برای صدا کردن و اعلان هستند که کاربر می‌تواند به راحتی و بدون نیاز به داد زدن! در خانه سایر افراد را صدا کند.

لامپ اضافی خاموش!

کاهش مصرف برق و صرفه‌جویی در آن سال‌ها است که به صورت شعاری مطرح می‌شود. استفاده از لامپ هوشمند این مشکل را برطرف می‌کند. استفاده از لامپ هوشمند می‌تواند به شما کنترل روشن یا خاموش کردن لامپ‌ها حتی در بیرون از خانه را بدهد. بدین ترتیب هیچ‌گاه لامپ اضافه‌ای را روشن نمی‌گذارید. می‌توان با استفاده از گوشی‌های هوشمند و برنامه‌ریزی لامپ‌ها، زمان روشن یا خاموش شدن آنها را تنظیم کرد تا به طور خودکار ورود و خروج شما همواره با نور متناسب همراه باشد.

مطمئن باشید درب خانه فقل است. حتی در مسافرت!

در نوشته‌ای در تیک‌اسمارت، قفل‌های هوشمند را معرفی و کارایی آن‌ها را بررسی کردیم. استفاده از سیستم‌های این چنینی به شما اطمینان می‌دهد که همواره درب خانه، پارکینگ یا انبار قفل است و به راحتی می‌توان با یک گوشی وضعیت قفل را چک کرد. کافی است همواره به اینترنت دسترسی داشته‌باشید. با استفاده از قفل‌های هوشمند هم‌چنین می‌توانید درب خانه را هر زمان که خواستید قفل یا باز کنید. همچنین به جای استفاده از کلید می‌توانید از پسوورد برای ورود و خروج استفاده کنید.

نشتی آب را بدانید

یکی از مهم‌ترین و مفید‌ترین سنسورهایی که می‌توان در خانه از آن استفاده کرد، سنسورهای نشت‌یاب است. این سنسورها را می‌توان در محل‌های مشکوکی که احتمال نشتی در آن وجود دارد، نصب کرد. نصب این سنسور و اتصال آن به اینترنت و گوشی به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت بروز نشتی سریعا از محل و میزان آن مطلع شوید. این سنسورها معمولا میزان رطوبت را در محل اندازه‌گیری می‌کنند.

دیگر کنترل تلویزیون را گم نکنید

گم شدن کنترل تلویزیون یک امر کاملا طبیعی در زندگی همه‌ی ما است. متاسفانه بسیاری از اوقات نیاز به کنترل تلوزیون دارید و علاوه بر گم شدن آن، ممکن است تنبلی به شما اجازه ندهد تا کنترل را پیدا کرده و صدای تلویزیون را کم کنید. استفاده از یک هاب در خانه‌ی هوشمند می‌تواند این مشکل را حل کند. استفاده از کنترل‌های صوتی و دستورات صوتی می‌تواند به راحتی تلویزیون شما را کنترل کند. البته در حال حاضر می‌توان از گوشی یا تبلت به جای کنترل تلویزیون استفاده کرد

دمای خانه را هوشمند تنظیم کنید.

تنظیم دمای خانه می‌تواند معضل بزرگی باشد. حل این معضل به راحتی امکان‌پذیر است. استفاده از ترموستات‌های هوشمند می‌تواند این مشکل را حل کند. محصولات گروه Nest بهترین در این میان هستند. ترموستات‌های هوشمند به شما امکانات زیادی از جمله تنظیم هوشمند دما، برنامه‌ریزی دمایی مناسب و … می‌دهد.

دوشاخه‌های هوشمند

دوشاخه‌های هوشمند می‌توانند کمک بزرگی در خانه‌ی شما باشند. تقریبا تمام وسایل خانه نیاز به برق دارند و برای این نیاز به دوشاخه یا پریز متصل هستند. استفاده از پریز‌های هوشمند می‌تواند روشن یا خاموش کردن تمامی این وسایل را  از راه دور فراهم کند. علاوه بر این امکان، می‌توانید میزان استفاده‌ی برق وسایل مختلف را کنترل کنید. این ویژگی باعث می‌شود در صورت اتصالی یا مصرف بی‌رویه‌ی وسیله‌ای، سریعا مشکل را فهمیده و آن را برطرف کنید.

زنگ درب هوشمند

آیفون تصویری وسیله‌ای است بسیار کارامد که زندگی انسان‌ها را متحول کرده‌است. حال تصور کنید که علاوه بر دوربین و دیدن فرد پشت درب، بتوانید از راه دور درب را کنترل یا باز کنید. با استفاده از زنگ‌های هوشمند می‌توانید حتی از راه دور درب خانه‌ی خود را چک کنید و در صورت نیاز و در صورت استفاده از قفل‌های هوشمند، درب را باز یا بسته کنید.

مودم را دوباره راه‌اندازی کنید!

تصور کنید که در روی تخت خود در حال استراحت هستید اما به دلایلی اتصال اینترنت شما قطع شده‌است. حال تصور کنید که مودم یا روتر شما نیاز به ریست شدن دارد. این اتفاق برای همه‌ی ما افتاده است و می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. استفاده از مودم‌های هوشمند این مشکل را حل می‌کند. البته استفاده از دوشاخه‌های هوشمند هم این امکان را فراهم می‌کند اما بدون اینترنت تمامی این وسایل دچار مشکل می‌شوند. روتر هوشمند می‌تواند از طریق شبکه‌ای که با گوشی شما ساخته، بدون نیاز به اینترنت متصل شود و از این طریق می‌توانید از طریق گوشی هوشمند خود، مودم را به راحتی ریست! کنید.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید