تیک اسمارت

معرفی کسب و کارهای نوپا؛ عکس‌پرینت

عکس‌ها بهترین یادگاری و هدیه برای یادآوری خاطرات مشترک هستند.
عکس‌پرینت سختی‌های چاپ عکس را هموار کرده است.

این روزها دیگر گرفتن یک عکس با کیفیت و فوری چیزی شبیه یک رویا نیست . به لطف گوشی‌های هوشمند و دوربین‌های پیکسل‌بالای آن‌ها، شما هر لحظه که اراده کنید می‌توانید یک عکس خوب از منظره‌ی رو‌به‌رویتان یا سلفی(خویش‌انداز!) با دوستانتان داشته‌باشید.دیگرحتی زمان آنکه عده‌ی زیادی را جایی جمع کنید و به‌عنوان یادگاری عکسی بگیرید هم گذشته‌است و بیشتر قشر جوان مایلند بدون آمادگی بیش از حد ازشان عکس بگیرید تا شاید بتوان بخشی از احساس واقعی را هم در قاب کوچک گوشی همراه، به یادگار گذاشت.

اما از آنجایی که هنوز هم آدمی به دنبال درگاهی برای بازگشت به گذشته‌ی پر خاطره‌ی خویش است، لمس یک تصویر واقعی یا گرفتن گرد از تابلوی عکس رنگی روزهای رفته بسیار خواستنی و هیجان‌انگیز به حساب می‌آيد. گویی هرعکس به تنهایی جسمی یافته باشد و از درونش بتوان به عمق لحظات دست یافت. حسی که کمتر می‌شود با یک گوشی تلفن لمسش کرد.

عکس‌پرینت توانسته این رویای شیرین را محقق کند . هرچند که دوربین‌های چاپ فوری هم توانست این مساله را به واقعیت تبدیل کند اما همچنان با گذشت چندین سال از ورودش به بازار عمومی با محدودیت‌های زیادی از جمله قیمت‌بالای کاغذ و ابعاد یکسان عکس‌ها مواجهیم.

معرفی :

عکس‌پرینت یک سرویس چاپ آنلاین عکس است. شما می تواند عکس‌هایی که با گوشی موبایل یا دوربین‌های دیجیتال خود گرفته‌اید را با عکس‌پرینت چاپ کنید و آن‌ها را درب منزلتان تحویل بگرید. البته این اولین‌کاری است که این سریس انجام می‌دهد. با عکس‌پرینت می‌توانید در هر ابعادی که میخواهید عکس چاپ کنید،پوستر بسازید.تصویر خود را روی ماگ یا مگنت چاپ کنید یا تصویری با دوستتان بگیرید و روی تخته چوبی زیبا برایش به‌عنوان هدیه بفرستید. شاید دلتان بخواهد بهانه‌ای برای دیدن هرروز عکس‌های عزیزانتان داشته باشید که به لطف چاپ عکس روی تقویم و ماگ، عکس پرینت آن را هم برایتان فراهم کرده است.

همچنین می‌توانید سفارش یک کارت‌پوستال با تصویر دلخواه یا ساخت یک کتاب داستان کوچک برای فرزندتان را هم با عکس‌پرینت انجام دهید. خلاصه هر آنچه که بتواند طعم خاطره‌ی شیرین گذشته را برای شما تداعی کند، می‌توان با عکس‌پرینت به آن دست یافت.

چطور به عکس‌پرینت اطمینان کنم؟

یکی از مسائلی که در فرهنگ ایرانی با اهمیت است، مسئله‌ی زندگی شخصی و حفظ حریم‌های خانواده‌ی ایرانیست. عکس پرینت در بخشی از وبسایت خود برای اطمینان بخشیدن به مشتریان خود اینگونه نوشته است:

  • چاپ عکس‌ها در فضای امن چاپخانه اختصاصی عکس‌پرینت
  • پردازش سفارشات در صورت نیاز به دخالت دست، توسط کارشناسان خانم
  • بسته‌بندی محکم و با حفظ ملاحظات رازداری در واحد مربوطه
  • ارسال توسط پیک و پست یا تحویل در محل

مراحل ثبت سفارش چیست؟

ابتدا با ثبت نام در وبسایت عکس پرینت یا نصب اپلیکیشن آن‌ها وارد می‌شوید. سپس اگر بخواهید عکسی را چاپ کنید ابتدا باید آ‌ن را روی اپلیکیشن یا وبسایت بارگزاری کنید سپس ابعاد ، مشخصات فیزیکی (مثلا برای تخته شاسی یا مگنت ) را با هر ابعادی که می‌خواهید مشخص می‌کنید و بعد هم آدرس گیرنده را می‌نویسید که در این قسمت مجدد از شما مشخصات جداگانه‌ی گیرنده را سؤال می‌کند. با این کار علاوه بر امنیت بالای اخلاقی به شما این امکان را می‌دهد که به شخصی دیگر عکسی را به‌عنوان هدیه بفرستید.
امکان جالب و جذاب اینکه برای شروع اگر توسط یک دوست وارد عکس‌پرینت شوید به عنوان هدیه به شما چاپ ۱۰ عکس رایگان می‌دهد.

نکته‌ی سخت و مبهم سایت عکس‌پرینت شاید جایی باشد که بخواهید عکسی را روی ماگ یا تقویم یا کارت پوستال چاپ کنید. اگر شما هم در زمینه‌ی طراحی دستی بر آتش دارید حتماً می‌دانید که طراحی چنین چیزهایی وقت‌گیر است و به دقت و حرفه‌ای بودن شما بستگی دارد. عکس‌پرینت امکانی را فراهم کرده که به کمک ابزارک ادوبی‌فلش‌پلیر موجود روی مرورگرها بتوانید این کار را به صورتی کاربرپسندتر انجام دهید ولی متاسفانه پیچیدگی‌هایی دارد که ممکن است نهایتاً شما قیدش را بزنید یا شاید هم محصول نهایی چندان مطابق سلیقه‌ی شما از آب در نیاید.

نهایتاً‌ اگر به فکر یک هدیه‌ی خوب به دوستانتان هستید حتماً سری به عکس‌پرینت بزنید. عکس‌پرینت و دو سایت دیگر با عناوین تابلو و ویتامین که گویا باهم همکاری نیز دارند، گزینه‌های مناسبی برای فانتزی‌گراهای این روزها هستند.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید