تیک اسمارت

محکم‌تر، مقاوم‌تر و زیبا‌تر؛ ساعت‌های جی شاک در سال ۲۰۱۹

ساعت جی شاک نیازی به معرفی ندارد. سال‌ها است که کاسیو با تولید جی‌ شاک نوعی خاص از ساعت را تولید می‌کند که همیشه در میان کابران محبوب و کارامد بوده‌ است. کاسیو تلاش می‌کند در سال ۲۰۱۹ بتواند کیفیت تولیدات خود را افزایش دهد و در همین راستا جی شاک می‌خواهد از مواد جدیدی در ساخت ساعت‌های جی شاک و به ویژه سری Connected خود استفاده کند.

 در طول کنفرانس  Baselworld 2019 دو محصول جدید جی شاک یعنی Mudmaster GG-B100 و B1000 Gravitymaster GWR-B1000X معرفی شدند که در هر دو از آلیاژهای جدید و فیبر کربن در ساخت بدنه‌ی آنها استفاده شده‌است.

مزایای استفاده از فیبر کربن

جی شاک برای ساخت ساعت‌های خود در ابتدا از رزین‌های مختلف استفاده کرده است. سپس به مرور زمان استفاده از آلیاژ‌های فلزی به ویژه آهن در ساخت ساعت رواج پیدا کرد و در طول یکی دو سال اخیر و به خصوص سال جاری میلادی استفاده از فیبر کربن جایگزین شده است.

فیبر کربن استحکامی حدود ۱۰ برابر آهن دارد و یک چهارم آن وزن دارد. این ماده استحکام زیادی در مقابل ضربه، فشار و … به ساعت می‌دهد ضمن اینکه وزن آن را نیز کاهش می‌دهد. از آنجایی که شکل دهی فیبر کربن آسان‌تر است، استفاده از آن نیز به صرفه‌تر خواهد بود.

تنها ایراد استفاده از این ماده قیمت تمام شده‌ی آن است. بر اساس گزارش‌ها به نظر می‌رسد کارشناسان شرکت کاسیو در تلاش هستند تا بتوانند با روش‌های جدید قیمت را کاهش دهند اما در حال حاضر فیبر کربن از آهن گران‌تر است.

Mudmaster GG-B100

 سری مادمستر Mudmaster یکی از محبوب‌ترین سری‌های تولید شده‌ی ساعت جی‌ شاک است که برای استفاده‌های خاص طراحی شده‌ است. همان طور که از نام آن پیدا است این سری برای کاربرد‌های بیابانی، پیاده‌روی یا کوه‌پیمایی استفاده می‌شود. مادمستر GG-B100 با استفاده از بلوتوث و اپلیکیشن مخصوص به گوشی هوشمند متصل می‌شود و امکانات زیادی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. محصولات قدیم این دسته مجهز به دو سنسور بودند اما این ساعت چهار سنسور فشارسنج، دماسنج، قطب نما و شتاب‌سنج دارد. این چهارسنسور به همراه یک گام شمار می‌تواند تمامی مسیر و میزان فعالیت‌های کاربر را شناسایی و در گوشی ثبت و نمایش دهد.

این ساعت مشابه Rangeman مشهور است که پیش‌تر معرفی شده‌است. اما Rangeman نسخه‌ی کامل‌تر و گران‌تر این محصول است. در این مادمستر برخی از امکانات Rangeman حذف شده تا قیمت نیز پایین‌تر بیاید.

اپلیکیشن مخصوص کاسیو هنوز آماده نشده‌است و مشخص نیست که دقیقا به چه شکلی خواهد بود اما سایر مشخصات ساعت بر روی آن نمایش داده می‌شود. این ساعت در ماه می و با قیمتی حدود ۳۵۰ دلار در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

Gravitymaster GWR-B1000X

دیگر سری از محصولات ساعت جی شاک که به تازگی در آن از فیبر کربن استفاده می‌شود، سری Gravitymaster است. سری گراویتی مستر، ساعت‌هایی محکم، مقاوم و ضد ضربه است که پوشش بخش رویی آن از جنس الماس است. این الماس در کنار ۵۲ لایه فیبر کربن مقاومت زیادی به ساعت می‌دهد. استفاده از فیبر کربن به سازندگان این اجازه را می‌دهد تا دکمه‌های ساعت را کوچک‌تر طراحی کنند و بدین ترتیب زیبایی ساعت دوچندان می‌شود.

کاسیو قابلیت اتصال با بلوتوث را نیز به این ساعت اضافه کرده‌است اما قابلیت شمارش گام و سایر امکانات را حذف کرده‌است. اتصال به گوشی در این ساعت صرفا می‌تواند به کاربر هشدارهای گوشی را اطلاع رسانی کند یا کاربری‌های محدود دیگری داشته باشد.

این ساعت در طول ماه آگوست و با قیمتی حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. همان‌طور که در ابتدای متن نیز اشاره شد هزینه‌ی تمام شده در هنگام استفاده از فیبر کربن باعث شده تا محصولات جدید کاسیو قیمت بیشتری پید کنند اما مزیت‌های استفاده از آن به قدری زیاد است که به نظر می‌رسد جی شاک در همین مسیر تولید خود را ادامه خواهد داد.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید